top of page

 Yürüyüş Koçluğu - daha güçlü bir adım

Ekran Resmi 2022-02-17 22.52.52.png

Bir yürüyüş  rutini başlatmak, spor ayakkabılarınızı bağlayıp koşu bandına atlamak, pisti daire çizmek veya blokun etrafında yürümek kadar basit olabilir.

 

Yürüme egzersizi yapmayı veya daha hızlı yürümeyi  ve daha uzun mesafeleri öğrenmeyi öğrenmenin motivasyonunu korumak  daha zor olabilir. Sizinle beraber yürüyen bir antrenör burada devreye giriyor.

YÜRÜYÜŞ ANTRENÖRÜNÜN FAYDALARI


Kişisel antrenör gibi bir yürüme koçu da hedefler belirlemek için sizinle birlikte çalışır   ve onlara ulaşmanıza yardımcı olacak özel bir eğitim programı oluşturur.

 

Yürüyüş antrenörü hedefleri düzenli bir yürüyüş rutininin başlangıcından  5K yarışlarından maratona kadar olabilir. 

Kişiye özel doğru egzersiz planlaması ve yürüyüş programı ile performansınızı arttırıyor sağlığınızı korumanıza destek oluyoruz. 


Seanslarımız genellikle değerlendirme ve analiz  ile başlar.

 

Bir yürüyüşü antrenmana dönüştürmek için yürüyüşçülerin bir ayağını diğerinin önüne koymaktan daha fazlasını yapması gerektiği bilinir; yürüyüş sırasında önemli miktarda kalori yakmak için kollarınızı meşgul etmeniz ve daha kısa, daha hızlı adımlar atmanız gerekir. “Daha uzun adımlar attığınızda, vücudunuzun geri kalanını ön bacağınıza doğru çekmek için daha çok çalışmalısınız; ayağınızı vücudunuza yaklaştırırsanız ve topuktan ayağa inerseniz, daha yumuşak ve hızlı bir hareketlenme olur.

 

“Kollarınızı güçlendirmek onu tam bir vücut egzersizi yapar ve kollarınızı ne kadar hızlı hareket ettirirseniz, ayaklarınız o kadar hızlı devam eder.”

Yürüyüş koçları, kuvvet antrenmanı  ve  esneklik ,  iyileşme  ve  hidrasyon konusunda rehberlik sağlayarak, yürüyüş antrenmanınıza bütünsel bir bakış açısı  kazandırır. 

 

“Eklemlerinizi korumaya yardımcı olacak ve size daha güçlü bir adım atacak.”


 

bottom of page